Könyvbemutató személyes találkozásokkal, szociodrámával
Találkozás 1.0
Ha meghívnak, szívesen elmegyünk bemutatni a könyveinket és kötetlenül beszélgetni az olvasókkal, leendő olvasókkal. Nagyon fontosnak tartjuk a találkozásokat, ezért összeállítottunk több, izgalmas programot kínáló ajánlatot. Nézzétek át, hogyan teheti színesebbé és még tartalmasabbá a fogadó közösség a könyvbemutatókat!
Ezek a találkozók túlmutatnak egy egyszerű könyvbemutatón, vagy egy író-olvasó találkozón. A találkozás egyszerre több szinten is megtörténik. Természetesen a résztvevők találkozhatnak az aktuális könyv szerzőjével, de ugyanolyan fontos része a találkozóknak az, hogy a résztvevők között is létrejöjjenek inspiráló, örömteli találkozások. Szerezzen több információt telefonon!
Ugyanakkor nem feledkezünk meg az emberen túli létezőkről sem. A részvételi sétákon kapcsolódunk a természeti környezethez, az improvizációs színházi megosztások alkalmával pedig a jelenlévők érzésein, hangulatain, történetein keresztül jönnek létre azok a bizonyos „mesélő” találkozások.
Könyvbemutató személyes találkozásokkal, szociodrámával
Találkozás 1.0
Ezek az alkalmak inkább hasonlítanak a klasszikus könyvbemutatókra. Jelen van a szerző és a kiadó egy munkatársa. A találkozások menete:
1. Bevezető előadás az aktuális kiadványról, hogyan jött létre, mi inspirálta a könyv megírását. Érdekességek a könyvvel kapcsolatban. Itt persze rögtön ér kérdezni, és a bevezetés alatt már bekapcsolódhat a közönség is a téma alakításába.
2. Előadás egy érdekes, a célközönséget feltehetően szorosan érintő és érdeklődésre számot tartó témáról. A teljesség igénye nélkül a jelenlegi könyvünkhöz kapcsolódó választható előadás témák:
• Mitől gyerek a gyerek és mitől felnőtt a felnőtt?
• A gyerekek a jövőből hoznak nekünk üzeneteket!
• Ki az erősebb? A gyerek vagy a felnőtt?
• Honnan jön a gyerek és hová tart a felnőtt?
• Miért mesekönyv? Miért nem inkább mesefilm? Hogyan haladjunk a korral!
• Mikor vagyok jó szülő? Azt adjam, amit kér, vagy inkább azt, amire szüksége van?
3. Témafeldolgozás szociodrámával. A közönség egyben egy közösség is.
4. Könyvvásárlási lehetőség igény szerint,, dedikálás, kötetlen beszélgetések
5. Tudnivalók:
• Helyszín: a meghívó közösség biztosítja a helyszínt és hívja meg a résztvevőket
• Résztvevők száma: minimum 10 fő, maximum 50 fő.
• Időkeret: 60-120 perc
A szociodráma
A szociodráma egy olyan csoportmódszer, amelynek lényegi vonása, hogy úgy tekinti az embert, az emberi cselekvéseket, a társadalmi jelenségeket, hogy azok mindig valamilyen tágabb kontextusba, kulturális közegbe ágyazódnak.
A szociodráma alaptézise, hogy minden emberi növekedést és emberi működést erőteljesen befolyásolnak kultúránk szélesebb körű társadalmi hatásai és ezáltal az ember egy olyan társadalmi mezőben nő fel, amely óriási befolyást gyakorol rá, és amely nagyrészt az egyéni tudatossági tartományokon kívül esik. Az egyén az életének folyamán, a szocializálódási folyamatában találkozik azokkal a társadalmi és kulturális erőkkel, hitrendszerekkel, értékrendekkel és elképzelésekkel, amelyek alapján kialakítja a saját képét arról, hogy hogyan működik a világ és ezek a társadalmi és kulturális erők erőteljesen befolyásolják mindennapi cselekedeteit otthon, a munkahelyen, egyedül és minden csoportos helyzetben.
A szociodráma J. L. Moréno (1889-1974), romániai származású pszichiáter által megalkotott csoportmódszer társadalmi és csoportos problémák kezelésére. Módszertanilag az akciómódszerek között helyezkedik el a további J.L Moreno által alkotott módszerekhez szorosan kapcsolódva, mint a szociometria, pszichodráma és a szereptréning.
Az első szociodráma foglalkozásra 1921. április 1-jén került sor Bécsben, J.L Moreno vezetésével. Ez a foglalkozás a bécsi Vígszínházban zajlott, mindössze egy néhány évvel az I. világháború vége és az Osztrák-Magyar Birodalom összeomlása és után.
„A háború utáni Bécsben forrongott a lázadás. Nem volt stabil kormány, se császár, se király, se vezető. És mint a világ többi nemzete, Ausztria is nyugtalan volt, új lelket keresett.” (Moreno, 2019).
Moreno leírása alapján ezen az eseményen a közönség mintegy ezer főből állt, köztük politikusok, külföldi méltóságok, vallási vezetők és Bécs kulturális vezetői. Moreno megjelent a színpadon forgatókönyv nélkül, színészek nélkül, csupán egy trónra emlékeztető piros plüss szék volt a színpad közepén és egy aranyozott korona. Felkérte a közönség tagjait, hogy a tömegből emelkedjenek fel a trónra, és ajánljanak fel egy új vezetési filozófiát az új világrend számára.
Bár ezért az eseményért, J.L Morenot, az akkori korban számos kritika érte, mégis nagy szerepe és jelentősége volt a szociodráma társadalmi kérdésekre választ kereső és a megoldások csoport és közösség szinten történő lehetőségének a megmutatásában. ( forrás: www.artecosocioart.eu )
Szeretne egy ilyen rendezvényt szervezni?
Mobilon az alábbi gomb megnyomásával azonnal hívást indíthat.
Kérjen több információt most rögtön!
Küldje el üzenetét!
Navigáció
Mesélő Találkozók
Könyveink
Kövessen Facebookon, Instagrammon
Kapcsolat
Mesélő Kft.
Turba Attila – szerző
Facskó Ágnes – tulajdonos
Telefonszám mobilon egy érintéssel hívható!