Könyvbemutató személyes találkozásokkal és Közösségi színházzal
Találkozó 3.0
Ha meghívnak, szívesen elmegyünk bemutatni a könyveinket és kötetlenül beszélgetni az olvasókkal, leendő olvasókkal. Nagyon fontosnak tartjuk a találkozásokat, ezért összeállítottunk több, izgalmas programot kínáló ajánlatot. Nézzétek át, hogyan teheti színesebbé és még tartalmasabbá a fogadó közösség a könyvbemutatókat!
Ezek a találkozók túlmutatnak egy egyszerű könyvbemutatón, vagy egy író-olvasó találkozón. A találkozás egyszerre több szinten is megtörténik. Természetesen a résztvevők találkozhatnak az aktuális könyv szerzőjével, de ugyanolyan fontos része a találkozóknak az, hogy a résztvevők között is létrejöjjenek inspiráló, örömteli találkozások. Szerezzen több információt telefonon!
Ugyanakkor nem feledkezünk meg az emberen túli létezőkről sem. A részvételi sétákon kapcsolódunk a természeti környezethez, az improvizációs színházi megosztások alkalmával pedig a jelenlévők érzésein, hangulatain, történetein keresztül jönnek létre azok a bizonyos „mesélő” találkozások.
Könyvbemutató személyes találkozásokkal és Közösségi színházzal
Találkozó 3.0
A Mesélő Kiadó a történetmesélés mellett köteleződött el. A történeteinken keresztül éljük meg az életünket és fogadjuk be egymás világát. Ezeken a találkozókon egy improvizációs színházi társulat is részt vesz és a közönség érzései, hangulatai, történetei kerülnek a középpontba. Bízunk benne, hogy a Playback színház varázslatos világa felejthetetlenné teszi a találkozót. A találkozók menete:
1. Bevezető előadás az aktuális kiadványról, hogyan jött létre, mi inspirálta a könyv megírását. Érdekességek a könyvvel kapcsolatban. Itt persze rögtön ér kérdezni és a bevezetés alatt már bekapcsolódhat a közönség is a téma alakításába.
2- Előadás egy érdekes, a célközönséget feltehetően szorosan érintő és érdeklődésre számot tartó témáról. A teljesség igénye nélkül a jelenlegi könyvünkhöz kapcsolódó választható előadás témák:
- Mitől gyerek a gyerek és mitől felnőtt a felnőtt?
- A gyerekek a jövőből hoznak nekünk üzeneteket!
- Ki az erősebb? A gyerek vagy a felnőtt?
- Honnan jön a gyerek és hová tart a felnőtt?
- Miért mesekönyv? Miért nem inkább mesefilm? Hogyan haladjunk a korral!
- Mikor vagyok jó szülő? Azt adjam, amit kér, vagy inkább azt, amire szüksége van?
3. Témafeldolgozás szociodrámával. A közönség egyben egy közösség is.
4. Közösségi színházi előadás
5. Könyvvásárlási lehetőség igény szerint,, dedikálás, kötetlen beszélgetések
6. Praktikus tudnivalók:
- Helyszín: a meghívó közösség biztosítja a helyszínt és hívja meg a résztvevőket
- Résztvevők száma: minimum 30 fő, maximum 60 fő.
- Időkeret: 90-180 perc
Közösségi színházi előadás
A színtársulat a kezdetektől aktív a találkozón, tehát ez az elem korántsem biztos, hogy csak itt kerül elő. A színházi társulat játékmestere időről időre megállíthatja a folyamatot és megajánlhat lejátszásokat a nézőknek és előadóknak egyaránt.
A playback-színház a világ egyik legfontosabb közösségi kortárs színháza. Interakcióra és improvizációra épülő történetmesélő színházi műfaj, mely a közösség bölcsességét, erejét, a színház művészetét és a pszichodráma alapgondolatát egyaránt működteti. 1975-ben, New York államban született meg az első társulat Jonathan Fox, Jo Salas, Judy Swallow és mások közreműködésében.
Több mint 45 éve és 70 országban működnek playback-színházi társulatok ma már szerte a világon. Az alapítók által létrehozott Centre for Playback Theatre kiépült nemzetközi iskolahálózattal és akkreditált tréneri hálózattal is bír. A mozgalmat formálisan tömörítő támogató szervezet, az Nemzetközi Playback Színházi Hálózat öt kontinensen biztosít kapcsolódást és információt a playback-színház gyakorlóinak.
A playback-színházban a közönség tagjai személyes élményeiket mesélik el, s a társulat tagjai azokat ott helyben visszajátsszák. Ez a személyes és egyben a közösségi, társadalmi változást, transzformációt is segíti. Minden történetnek helye van, mindennapi pillanatoknak és életünk fordulópontjainak, el-nem-mondott és meg-nem-hallgatott történeteknek is. Minden egyes történet egyedi és mindegyikben benne van a közös emberi. Közelebb hoz egymáshoz minket, ahogy meglátjuk és megéljük a másik élményében a sajátunkat is. Egy személyes történet, melyet előttünk mesélnek el és ott azonnal visszajátsszák tisztelve a mesélőt, az ő megélését és összehangolódva az adott közösséggel, intim és mély módon való kapcsolódást tesz lehetővé, megteremtve az ehhez szükséges légkört is.( forrás: www.artecosocioart.eu )
A playback-színház tulajdonképpen az orális hagyomány ünnepeinek modern újjászületése. Ehhez hasonló események szórakoztatták egy falu vagy egy törzs közösségét, de a cél mindig valami több volt – például, hogy betegségből meggyógyítsanak, társas, közösségi problémát oldjanak meg vagy, hogy emlékeztesse az alkotókat valamiféle ősi bölcsességre. (forrás: Centre for Playback Theatre)
Szeretne egy ilyen rendezvényt szervezni?
Mobilon az alábbi gomb megnyomásával azonnal hívást indíthat.
Kérjen több információt most rögtön!
Küldje el üzenetét!
Navigáció
Mesélő Találkozók
Könyveink
Kövessen Facebookon, Instagrammon
Kapcsolat
Mesélő Kft.
Turba Attila – szerző
Facskó Ágnes – tulajdonos
Telefonszám mobilon egy érintéssel hívható!