Könyvbemutató személyes találkozásokkal és részvételi sétával
Találkozás 2.0
Ha meghívnak, szívesen elmegyünk bemutatni a könyveinket és kötetlenül beszélgetni az olvasókkal, leendő olvasókkal. Nagyon fontosnak tartjuk a találkozásokat, ezért összeállítottunk több, izgalmas programot kínáló ajánlatot. Nézzétek át, hogyan teheti színesebbé és még tartalmasabbá a fogadó közösség a könyvbemutatókat!
Ezek a találkozók túlmutatnak egy egyszerű könyvbemutatón, vagy egy író-olvasó találkozón. A találkozás egyszerre több szinten is megtörténik. Természetesen a résztvevők találkozhatnak az aktuális könyv szerzőjével, de ugyanolyan fontos része a találkozóknak az, hogy a résztvevők között is létrejöjjenek inspiráló, örömteli találkozások. Szerezzen több információt telefonon!
Ugyanakkor nem feledkezünk meg az emberen túli létezőkről sem. A részvételi sétákon kapcsolódunk a természeti környezethez, az improvizációs színházi megosztások alkalmával pedig a jelenlévők érzésein, hangulatain, történetein keresztül jönnek létre azok a bizonyos „mesélő” találkozások.
Könyvbemutató személyes találkozásokkal és részvételi sétával
Találkozás 2.0
Ezek a találkozók már inkább fókuszálnak az ember-ember közti kapcsolódások mellett az ember-természet közötti kapcsolatra is. A találkozó éppen ezért egy részvételi sétával indul, amely a szabadban, lehetőleg természeti környezetben zajlik, de van lehetőség városi sétavezetésre is. A sétákat képzett részvételi sétavezető szakemberek vezetik. A séták után zárt térben is folytatódhat a találkozó, de, ha a hely és az időjárás engedi a szabadban is lebonyolítható az egész program. Itt tehát az aktuális könyv szerzőjén és a kiadó munkatársán kívül jelen vannak még részvételi sétavezetők is, függően a csoport létszámától. A találkozók menete:
1. Részvételi séta a szabadban. Jellemzően 45-60 perces programelem, amely segíti a résztvevők megérkezését és az elmélyülést.
2. Bevezető előadás az aktuális kiadványról, hogyan jött létre, mi inspirálta a könyv megírását. Érdekességek a könyvvel kapcsolatban. Itt persze rögtön ér kérdezni és a bevezetés alatt már bekapcsolódhat a közönség is a téma alakításába.
3. Előadás egy érdekes, a célközönséget feltehetően szorosan érintő és érdeklődésre számot tartó témáról. A teljesség igénye nélkül a jelenlegi könyvünkhöz kapcsolódó választható előadás témák:
- Mitől gyerek a gyerek és mitől felnőtt a felnőtt?
- A gyerekek a jövőből hoznak nekünk üzeneteket!
- Ki az erősebb? A gyerek vagy a felnőtt?
- Honnan jön a gyerek és hová tart a felnőtt?
- Miért mesekönyv? Miért nem inkább mesefilm? Hogyan haladjunk a korral!
- Mikor vagyok jó szülő? Azt adjam, amit kér, vagy inkább azt, amire szüksége van?
4. Témafeldolgozás szociodrámával. A közönség egyben egy közösség is.
5. Könyvvásárlási lehetőség igény szerint,, dedikálás, kötetlen beszélgetések
6. Praktikus tudnivalók:
- Helyszín: a meghívó közösség biztosítja a helyszínt és hívja meg a résztvevőket
- Résztvevők száma: minimum 15 fő, maximum 40 fő.
- Időkeret: 90-180 perc
Részvételi séta
A részvételi séta az alkalmazott ökopszichológia módszertanának része és Magyarországon az Ökopszichológiai Intézet képzésein lehet megtanulni olyan szakembereknek, akik természettudományos alapdiplomával rendelkeznek, jellemzően biológusok, ökológusok. 2023-tól pszichológusok részére külön képzést szerveznek.
„Az ökopszichológia transzdiszciplináris tudományterülete az élő rendszerekkel való kapcsolatunkra és ezek pszichológiai vonatkozásaira hívja fel a figyelmet. Fontos jellemzője, kiindulópontja a rendszerszemlélet, amelynek értelmében az ember mélyen és elválaszthatatlan módon illeszkedik a természeti rendszerekbe, hiszen a globális anyagkörforgás és energiaáramlás részei vagyunk, bioritmusainkat pedig a természeti változások határozzák meg. Továbbá, az első olyan tudományterület, amely pszichológiai szempontból közelíti meg azt a globális válságfolyamatot, amelyet ma klímaválságnak, klímakatasztrófának, illetve az ökológiai rendszerek összeomlásának nevezünk. Ugyanakkor, az emberi egészséget a természeti rendszerek kontextusában értelmezi, és az ökológiai kapcsolatok (azaz az élő rendszerekkel való kölcsönhatások) minőségével összefüggésben fogalmazza meg. (Forrás: Molnos Zs. (2016/2020). Ökopszichológia-alapkönyv. Budapest: Ökopszichológiai Intézet.).
A részvételi séták olyan (kis)csoportos foglalkozások, amelyek célja az adott terület élőlényeivel, hálózataival, mintázataival, folyamataival való élményszintű és ismeretalapú találkozás és kapcsolódás.
A séták helyszínei változatosak: természeti értékekben gazdag élőhelyek (például vizes élőhelyek, erdők, gyepek), valamint akár a városi, épített környezet is lehet.
A részvételi sétákon nem csupán megmerítkezünk a természet hangjaiban, illataiban, színeiben (amely mind a fizikai, mind a pszichés egészségünknek jót tesz), hanem mindezeken túl megpróbálunk kapcsolatba kerülni ezzel az élő rendszerrel, elengedve a használatalapú, emberközpontú megközelítést.
Hiszen a természet több mint pusztán egy rekreációs helyszín, egyfajta díszlet vagy használati tárgy, amely a mi céljainkat szolgálja.
Az egészségmegőrzésen és a rekreáción túl tehát fontos szemponttá válik az élőhelyhez, tájhoz való – tudáson és élményen keresztüli – kapcsolódás.(forrás: www.ecopsychology.hu )
Szeretne egy ilyen rendezvényt szervezni?
Mobilon az alábbi gomb megnyomásával azonnal hívást indíthat.
Kérjen több információt most rögtön!
Küldje el üzenetét!
Navigáció
Mesélő Találkozók
Könyveink
Kövessen Facebookon, Instagrammon
Kapcsolat
Mesélő Kft.
Turba Attila – szerző
Facskó Ágnes – tulajdonos
Telefonszám mobilon egy érintéssel hívható!