Könyvajánló

Turba Attila: A Kisember

A Kisember című kötet három részből áll, összesen 178 történettel. Bízom benne, hogy mindenki megtalálja benne azt, vagy azokat a történeteket, ami mélyebben megérinti, ami tovább segíti a keresésben, vagy utat nyit számára valami új, valami érdekes ismeretlen felé.

Aki csak érteni próbálja az életet, csak érteni próbálja ezeket a történeteket, az minden bizonnyal az egohoz kapcsolódó létállapotban van. A történetek a teljes embernek, szólnak. A teljes embernek, aki test, lélek, szellem egysége. A kisember történetei rövid mesék felnőtteknek.

Felnőttek. Kik is ők? Kevés, ha azt mondjuk, aki nem gyerek, az felnőtt. A felnőtt felelősséget vállal magáért és keresi, ki is ő valójában. Nem elégszik meg azzal, ha mások megmondják neki, mi a jó és mi a rossz. Folyton keres, mindent megvizsgál a gondolatai és az érzései tükrében. A felnőtt tisztában van azzal, hogy az ember nem csak test, nem csak biokémia, nem csak érzések és érzékelések felfogására és feldolgozására szakosodott biológiai létező. A felnőtt nyitott arra a gondolatra, amely az embert egy nagyobb létező egység részeként képes megjeleníteni. A felnőtt nem ijed meg, ha olyasmivel találkozik, amire a materialista természettudomány nem tud magyarázattal szolgálni. A felnőtt nem ijed meg attól sem, ha Isten neve felmerül.

Ezek a történetek felnőtt kereséseim lenyomatai. A bennünk lévő és a bennünket körülvevő érzékszervekkel érzékelhető valóságok és a bennünk lévő, bennünket körülvevő érzékszerveink előtt rejtve maradó valóságok történetei. Az univerzum, a természeti környezet, a társadalom, mind olyan rendszerek, amiben az ember elhelyezheti önmagát és megláthatja azokat az összefüggéseket, amit önmaga kereséséhez felhasználhat, ha akar. A történetek a „kisember” kalandozásairól szólnak ezekben a rendszerekben.